Ahogy a kép is mondja " a technológia nem fogja helyettesíteni a tanárokat, de azok a tanárok valószínűleg, akik használják őket fel fogják váltani azokat, akik nem."
Lehet, hogy a koromból adódóan, esetleg a mérnökinformatikus tanulmányaimból kifolyólag, de szeretek mindenféle alkalmazást és weboldalakat használni a tanításhoz és a házi feladatokhoz. Habár ezek nagy részét nekem kell megtölteni tartalommal, hogy arra tudjam használni, amire én akarom, mégis megéri belefektetni energiát és időt, mert később jelentősen megkönnyíti a munkámat és talán a tanulók is megszeretik a használatukat.
Most felsorolok pár app-ot és oldalt, amit nap mint nap használok és elég jól működnek, szerintem.
Schoology
Mint már mondtam, van mobil verziója is, amit androidra és apple-re is le lehet tölteni szóval nincs több kifogás, ha valaki nem csinál házi feladatot, mert nincs a gépnél :D. Kapcsolódni lehet vele a dropbox-hoz, de saját tárhelyet is biztosít, valamint a youtube videókat is össze lehet vele kötni, és a programon belül kiküldeni a csoportoknak és a kurzusoknak.
A diákok csak a megadott csoport és kurzus kóddal tudnak belépni, de ezek után elég beírni az email címet és a jelszót.
TED
A TED, ami nem a macis film, is egy kiváló oldal, itt videokat találunk különféle hosszúságban és különféle témákról. Nyilván a youtubeon is vannak ilyenek, de én jobban szeretem ezt, mert egy részt van írott szöveg a videokhoz, amit ki lehet nyomtatni, plusz a felirat nem automatikusan generált, hanem ember által készítettek így biztos, hogy nincs benne félreértés.
A TED oktató oldala, itt akármilyen videohoz lehet csinálni egy leckét, ami egy videobol és a hozzá tartozó kérdésekből áll, plusz lehet különféle vitákat indítani és egyéb érdekességet megosztani a videokról. Ezeket is saját magunknak kell megcsinálni, de megéri, mert utána már a program végzi a dolgát. Jelez, ha valaki megcsinálta a feladatot, meg tudjuk nézni, hogy melyik kérdéseket találta el, és hogy hányadszorra. Az egyetlen hátránya talán az, hogy nincsen neki applikáció, de szerintem talán hamarosan az is lesz.
Jó benne, hogy ha valaki rossz választ jelöl be, akkor a program egyből jelzi és felajánlja neki, hogy megnézze a videót onnan, ahol az info megtalálható benne. Persze ezt is kézzel kell beállítani, de eléggé hasznos.
Quizlet
Match the memory
Ezt az oldalt nem régen találtam, igazából memória játékok készítésére lehet használni, természetesen itt is mindent a tanár csinál meg előre, de aztán bármennyiszer felhasználható. Jó lehet rendhagyó igékhez, vagy akár szinonima kereséshez, de még szótanuláshoz is.
Sajnos applikációja még nincsen, nem tudom, hogy lesz-e valaha, de addig is marad a webes felület és a projektor.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése